اخبار

با هدف شناسایی ریسک های محتمل و ارزیابی آمادگی کارکنان

برگزاری رزمایش مدیریت بحران در پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی

رزمایش مدیریت بحران در پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی با هدف شناسایی ریسک های محتمل و ارزیابی آمادگی کارکنان و کارگران مجتمع برگزار گردید.

 خبرنگار بسیجی حوزه کارگری امیرالمومنین(ع) عسلویه به نقل از روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی جواد فتحی، رئیس ایمنی و آتش نشانی پالایشگاه چهارم گاز پارس جنوبی اظهار داشت: رزمایش مدیریت بحران ناشی از نشتی شدید گاز و انفجار در لاین نیروگاه پالایشگاه چهارم در واحر نیروگاه پالایشگاه چهارم برگزار گردید و وی در ادامه گفت: هدف از این رزمایش شناسایی ریسک های محتمل، ارزیابی آمادگی نیروهای مستقر در واحد نیروگاه، ایمنی و آتش نشانی و برقراری ارتباط موثر با واحدها و سازمان های اصلی و فرعی پالایشگاه و مجتمع بوده است.

فتحی عنوان داشت : در این رزمایش یکی از چهار رزمایش سالیانه شرایط اضطراری پالایشگاه چهارم می باشد. با توجه به بعد مسافت واحد نیروگاه تا پالایشگاه چهارم ، حضور متمرکز فرمانده صحنه حادثه ،  فرمانده آتش نشانی ، حراست و ایمنی؛ باعث شد سرعت عمل و انتقال اطلاعات از واحد نیروگاه به اتاق بحران و بالعکس ، به طور چشم گیری افزایش یابد. وی در پایان این رزمایش خاطر نشان کرد: برنامه ریزی و انجام این گونه رزمایش ها باعث بهبود وضعیت، چالاکی و آمادگی نیروهای واکنش در شرایط اضطراری گردیده است و می تواند باعث ارتقاء آمادگی سطح ایمنی و آتش نشانی در مجموعه گردد. در پایان رزمایش ، جلسه تجزیه و تحلیل مانور فوق با هدف شناسایی نقاط قوت و ضعف برگزار و توصیه هایی برای بهبود در قالب چند اقدام اصلاحی به واحدهای مربوطه و درگیر از سوی هسته مدیریت بحران پالایشگاه اعلام گردید. 

اضافه کردن دیدگاه جدید