اخبار

با انجام عملیات ساخت نخستین انبار موقت نگهداری پسماندهای ویژه ؛

صرفه جویی بیش از 12 میلیارد ریالی در پالایشگاه هشتم (فازهای 20و 21 ) مجتمع گاز پارس جنوبی تحقق یافت

برای نخستین بار انبار موقت نگهداری پسماندهای ویژه در پالایشگاههای گاز کشور در پالایشگاه هشتم (فازهای 20 و21) مجتمع گاز پارس جنوبی بدون صرف هیچ هزینه ای احداث و مورد بهره برداری قرار گرفت.

خبرنگار بسیجی حوزه کارگری امیرالمومنین (ع) به نقل از روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی ؛ جاوید مظاهری، جانشین HSE پالایشگاه هشتم ضمن اعلام این خبر گفت: ساخت این پروژه در اواخر سال گذشته آغاز و در اسفند ماه سال جاری با پیشرفت بیش از 95 درصد به بهره برداری رسید.

وی میگوید: هیچ وسیله ای برای ساخت این انبار خریداری نشده است و تمامی مصالح مورد استفاده از پسماندها و ضایعات موجود در طرح فازهای 20 و21 بوده است.

به گفته وی؛ این پروژخ در زمینی به ابعاد هفت هزارو سیصد متر مربع اجرا شده است و برای ساخت انبار عملیات خاکبرداری ، عملیات تسطیح ، کمپکت و آب پاشی، قیر پاشی، آسفالت لایه اول و دوم و در نهایت نصب باسکول80 تنی صورت گرفته است . ه ظاهری ، یکی از مهم ترین دستاوردهای این پروژه را کاهش مخاطرات زیست محیطی عنوان کرد و گفت : در احداث این پروژه ، با نگاه ملی در جهت کاهش هزینه ها و تحقق فرامین اقتصاد مقاومتی ، از ضایعات و پسماندهای موجود که دور ریز و اسقاطی طرح بوده برای ساخت فنس اطراف مذکور و همچنین ساخت تابلوهای تفکیک و جدا سازی استفاده شده است.

به گفته وی : این انبار برای نگهداری چوب و آهن آلات ، مواد شیمیایی ، عایق و پشم شیشه در نظر گرفته شده است.

مظاهری می گوید: با حداث این پروژه و صرفه جویی هزینه ای بالغ بر 12 میلیارد ریال ، گامی موثردر جهت استمرار تولید ملی برداشته شده است، انجام چنین پروژه ای برای اولین بار در سوابق راه اندازی پالایشگاه مجتمع منحصر به فرد است. 

اضافه کردن دیدگاه جدید