اخبار

به همت بسیجیان رده های کارگری شهرستان دشتستان

نماز طلب بارش باران در جوار شهدای گمنام برازجان برگزار شد.

نماز طلب بارش باران با حضور امام جمعه، کارگران، بسیجیان رده های کارگری و مردم مومن در جوار شهدای گمنام شهر برازجان برگزار شد.

امام جمعه برازجان در این آیین با اشاره به شرایط آب و هوایی، تداوم پدیده خشکسالی و کاهش میزان بارندگی اظهار داشت: مردم با ذکر دعا رفع بلا و مصیبت کنند تا بارش باران به عنوان یکی از رحمت های الهی بر آنها نازل شود.

حجت الاسلام حسن مصلح با اشاره به کاهش بارندگی و نقش آن در مشکلات کشاورزان و کاهش منابع آب آشامیدنی اظهار داشت: شهرستان دشتستان قطب کشاورزی استان بوشهر است که تامین آب مورد نیاز یکی از ضرورت هاست.

وی، با اشاره به تاثیر اعمال بندگان در اتفاقاتی که برایشان رخ میدهد تاکید کرد: نجات از سختی ها و گرفتاری ها با عمل انسان گره خورده است.

امام جمعه برازجان با اشاره به مشارکت همگان در استفاده بهینه از منابع آب های موجود افزود: کاهش باران مشکلات کشاورزان دشتستانی را افزایش داده که مردم باید با ذکر دعا رفع بلا و مصیبت کنند.

بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی استان بوشهر بارش باران در شهرستان دشتستان در سال زارعی جاری 71 درصد کاهش یافته است. این گزارش حاکی است از آغاز سال زراعی تاکنون 45 میلیمتر باران در دشتستان باریده، در حالی که آمارها نشان می دهد ، میانگین بلند مدت بارش در دوره مشابه 154 میلیمتر است.

در این مراسم نمازگزاران برازجانی با صدایی بلند وهمنوا ، ذکرهای الله اکبر، الحمدالله، سبحان الله و لا اله الا الله را زمزمه کردندو خاضعانه و با چشماتی اشکبار از خدای عز و جل طلب نزول بارش باران رحمت الهی کردند.

اضافه کردن دیدگاه جدید