اخبار ویژه

اورگانا، برندی برای معرفی غذای سنتی بوشهری به کشور با پایه صادراتی

کد خبر : 13373
سه شنبه 8 مرداد 1398 - 13:18
به گزارش خبرنگار حوزه کارگری شهید تندگویان بوشهر ، در حالی که به دلیل مشکلات وسیع حوزه تولید و دیربازده بودن برگشت سرمایه، رغبت چندانی به سرمایه گذاری در این بخش وجود ندارد و بخش عمده ای از سرمایه ها سر از بازارهای غیرمولد و مبتی بر دلالی در می آید یک جوان بوشهری آستین ها را بالا زده تا کارخانه های که بیش از دو دهه در رکود کامل بکار می برد را زنده کند.

در حالی که به دلیل مشکلات وسیع حوزه تولید و دیربازده بودن برگشت سرمایه، رغبت چندانی به سرمایه گذاری در این بخش وجود ندارد و بخش عمده ای از سرمایه ها سر از بازارهای غیرمولد و مبتی بر دلالی در می آید یک جوان بوشهری آستین ها را بالا زده تا کارخانه های که بیش از دو دهه در رکود کامل بکار می ...

سید حسن موسوی که در سومین دهه زندگیش قرار دارد با استفاده از تیمی جوان و مجرب از دی ماه گذشته کارخانه ای را در عرصه تولید انواع تن ها فعال کرده که اکنون و پس از گذشت 7 ماه، عملکرد قابل دفاعی در عرصه اقتصادی را بر جای گذاشته است. وی روز گذشته میزبان خبرنگاران در محل کارخانه اش بود تا بتواند ضمن بیان یک سری تلاش ها برای احیاء کارخانه ای فراموش شده، نگاه توسعه محورش برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی را بدون استفاده از حتی یک ریال تسهیلات بانکی به افکات عمومی منتقل کند. سید حسن موسوی مدیرعامل شرکت یال زرد افزود:پس از این که سهامداران غیربومی یک کارخانه در بوشهر در اوائل دهه 70 ، به دلایلی امکان تولید برای آنها فراهم نشد، با انگیزه ای مضاعف تصمیم گرفتم تا با تغییر کاربری این کارخانه کسب و کاری نوین را راه اندازی کنم.ین شرکت در راستای اجرایی کردن شعار سال رهبری در سال 97 که حمایت از کالای ایرانی نام گرفته بود، اقدام به آغاز فعالیت خود با افق توسعه در سه فاز کرد. تحقق شعار سال نامگذاری شده توسط رهبر معظم انقلاب در قالب یک طرح اقتصاد مقاومتی برای تولید کنسروهای ماهی و قلیه بوشهری را در سال گذشته در دستور کار قرار دادیم. در فاز نخست روزانه ۲۰ هزار قوطی کنسرو شامل کنسرو ماهی در ۶ طعم روغن گیاهی، شوید، روغن زیتون، دودی، فلفلی و مناسب رژیم روغن (در محلول آب نمک) ، کنسرو قلیه ماهی و قلیه میگو تولید و از طریق سه نمایندگی در استان‌های کرمان، هرمزگان و اصفهان محصولاتش را به بازار ارائه و به زودی چهارمین نمایندگی نیز در استان فارس راه اندازی خواهد. کارکرد شرکت یال زرد در حوزه حفظ محیط زیست و عمل به مسئولیت اجتماعی باعث شده که همه مقدمات دریافت گواهی طبیعت سبز انجام و به زودی این نشان دریافت خواهد کرد. وی ادامه گفت:مهمترین چالش شرکت افزایش قیمت آبزیان و مواد اولیه از جمله قوطی های کنسرو است که سبب شده حجم سرمایه در گردش شرکت را معطوف خود کند.برای افزایش طرح های توسعه ای تولیدات نیازمند سرمایه در گردش هستیم که از سیستم بانکی استان درخواست توجه به تولیدکنندگان داریم.
ارسال توسط : bushehr110
بازدید
دیدگاه