اخبار ویژه

به مناسبت هفته پدافند غیرعامل برگزار شد

کد خبر : 18935
پنجشنبه 5 آبان 1401 - 11:06
پدافند غیرعامل

فرمانده سپاه عسلویه به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در بین کارگران پارس جنوبی حاضر شد

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان بوشهر ، اسماعیل تاجیک فرمانده سپاه عسلویه صبح امروز به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در جمع کارکنان پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی اظهار کرد: دشمن بخشی از تلاش خود را صرف تحریم و بخشی را برای ناکارآمد جلوه دادن انقلاب صرف می‌کند اما جهادگران عرصه صنعت نشان دادند با توان داخلی و حتی بدون نیاز به یک خارجی، می‌توانند اقدام به ساخت چندین پالایشگاه در دوران تحریم کنند.

 

وی افزود: امروزه شرکت‌های دانش بنیان به کمک صنعت نفت و گاز آمده و تجهیزات صنایعی همچون پالایشگاه‌های گاز و پتروشیمی‌ها را تولید می‌کنند؛ دستاوردی که در اوایل از آرمان‌های انقلاب بود و امروز به واقعیت تبدیل شده است.

 

فرمانده سپاه عسلویه با بیان اینکه ۸۰ درصد گاز کشور در پارس جنوبی تولید می‌شود، تصریح کرد: اطلاع داریم دشمنان انقلاب تلاش‌های گسترده‌ای را برای توقف تولید گاز در پارس جنوبی انجام داده‌اند که هریک از این ترفندها با هوشیاری کارکنان این صنعت، نقش برآب شده و خواهد شد.

 

تاجیک عنوان کرد: تداوم تولید گسترده گاز و اهمیت ویژه به پدافند غیرعامل در منطقه پارس جنوبی باید بیش از پیش تقویت شوند اما در کنار این موارد باید از طریق پدافند عامل، حراست از دریا و هوا را بیش از گذشته در منطقه پوشش گسترده دهیم.

 

در این نشست، کامبیز صفتی سرپرست پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی با تبریک هفته پدافندغیرعامل اظهار کرد:با انجام اقدامات شاخص و تکیه بر توان داخل و دانش بومی توانسته ایم در شش ماه نخست سال جاری به میزان هشت هزار و ۶۲۵ استاندارد میلیون متر مکعب گاز در پالایشگاه پنجم تولید و فرآورش نماییم که این رقم با انجام اقدامات شاخص و اصلاحی در شش ماه دوم سال افزایش خواهد یافت.

 

وی افزود: بهبود عملکرد واحد نم زدایی با تعویض کاتالیست‌های بسترهای نم زدایی ردیف‌های اول تا چهارم گازی و جاذبه‌های نم زدایی واحد تصفیه و تولید پروپان مایع و تعویض آمین در گردش ردیف سوم گازی از مهمترین اقدامات ۶ ماه نخست در این پالایشگاه می‌‌باشد.

 

صفتی خاطرنشان کرد: با توجه به نام‌گذاری سال ۱۴۰۱ از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان سال «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین»، نقشه راه شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی و پالایشگاه پنجم در سال جاری بر مبنای تحقق این موضوع، پیگیری و دنبال می‌شود و امیدواریم بتوانیم دستاوردهای بسیار خوبی در این حوزه و در نیمه ی دوم سال جاری داشته باشیم.

 

انتهای پیام/

ارسال توسط : bushehr110
بازدید
دیدگاه